גרנולת שמש תפוחית נטולת כוסמת

הטפח התורן: אופק

עדכון

אבי החליט שהוא מפסיק לאכול גרנולה מתה...(שומן צמחי רב-בלתי-רווי, סוכר או דבש מפוגל, ופחממות ריקות של שיבולתשועל שבושלה 3 פעמים לפחות!) אבל מה הוא פשוט לא מוכן לאכול כוסמת. מאזשהכריחו אותו בילדותו לאכול כוסמת (מבושלת) - יש לו טראומה ולמרות שנבטיכוסמת זה ייצור אחר לגמרי מקאשי - יש מחסום פסיכוסומטי לכל דבר שקשור לצמחהמופלא הזה.. אז האתגר שלי היה להכין גרנולה בלי כוסמת.. והוספתי אלמנטנוסף - להשתמש בממתיק אחר במקום תמרים. אז הנה:

בקערהגדולה או דלי לשים הרבה חמניות קלופות, הרבה שומשום, ולא מעט פשתן.. להכיןמיץ תפוחים, מספיק בשביל להשרות את כל הגרעינים. אפשר להוסיף קינמוןוקורטוב מלח. להשרות במקרר (כדי שלא יחמיץ) לילה אחד. בבוקר לשטח על מגשיםולשים בשמש או במייבש מזון. פעם ביום להפוך את הגרנולה בכל מגש עד שזהפריך. וזהו! כל כך פשוט!

לא צריך ממתיק נוסף - המיץ תפוחים מרוכז על ידי הייבוש. אזהרה - ממכר!

שאלה:
הכנתיגרנולה נאה לפי המתכון שלך ויצא ממש מפתיע! חיסלנו אותה תוך יום (גם יצאהכמות לא גדולה). אכלנו עם יוגרט רגיל, אבל עכשיו גם תוסס לו בנחת יוגרטשקדים שאולי מחר יהיה מוכן.
עכשיו חשבתי להכין גרנולה תפוחית בדומה לזושעשית לאבא שלך, כלומר עם ממתיק של מיץ תפוחים (או מיץ גזר, גם מתוק,לא?), אבל דווקא כן על בסיס של כוסמת מונבטת.
אתה חושב שזה אפשרי בכלל? כי אם אחרי ההנבטה אני אשרה את הכוסמת במיץ זה בטח יהפוך לדייסה...

תשובה ממירב:
סתםרעיון שניסיתי - להשרות שומשום וגרעיני חמניותבמיץ תפוחים וקינמון. לקראת סוף ההשרייה להוסיף את הכוסמת שהונבטה מראשלמעט זמן למיץ התפוחים, ולשטח במגש את השומשום, הגרעינים והכוסמת. הרעיוןהוא לא להשרות את הכוסמת אלא רק לטבול בטעם למעט זמן. אחרת, באמת תתקבלדייסה. אפשר במקום לטבול את הכוסמת במיץ תפוחים, לצפות אותה ברסק תפוחים,ולשטח עם השומשום וגרעיני החמנייה שהושרו במיץ תפוחים.