נמלים על בול עץ \ מגלשות ירקות

"נמלים על בול עץ", באנגלית "ants on a log" (קישור לויקיפדיה), זה חטיף פשוט ופופולרי שמכוון בד"כ לילדים. המתכון הקלאסי הוא סלרי שעליו מורחים חמאת בוטנים ועל זה מסדרים צימוקים. את החמאת בוטנים אפשר להחליף בקלות בחמאת שקדים או אגוזים\זרעים אחרים שהושרו ונטחנו. שפע תמונות

מגלשות ירַקות (חטיף מתוק או מלוח)
הטפח התורן: אופק מהמאמר "טעם החיים – הטרי, הטעים, והבריא..."כל כך הרבה פעמים פגשתי אנשים שהיו משוכנעים שהם לא אוהבים ירק או פרימסוים רק בגלל שבמקרה טעמו אחד לא טוב. בטבע הכל שונה ומשתנה, ולכן חשובלטעום לפני שקונים. כדאי ללוות את ההורים לשוק בשביל לוודא שאכן הכרפס(סלרי) שהם קונים טעים! כרפס זה לא מרור - כרפס טוב כמעט ולא יהיה מר, הואיהיה עסיסי ופריך ואם נחתוך אותו - הוא יהיה מלא וירוק-שקוף מבפנים, ללאחור וללא לבן. בתמונה אפשר לראות את ההבדל.
אפשר גם להשתמש בגבעולים אחרים חוץ מכרפס, כמו של סלק עלים אדום (מנגולד).

על המגלשה אפשר לשים כל מיני דברים, מתוקים או מלוחים. אפשר פשוט חמאתשקדים וצימוקים, אפשר תמר רך אותו נמרח לאורך המגלשה עם האצבע ונפזר מעלשומשום טחון, אפשר טחינה מתובלת או אפילו "גבינא" מאגוזים מושרים (אגוזיברזיל), מיץ לימון, מעט בצל, מלח ושמיר בממחה. בתמונה השתמשתי בשמנת מתוקההעשויה מאגוזי מקדמיה או קשיו, כמה תמרים, מעט מים וטיפת וניל וטחנתילמרקם עדין בממחה. אפשר לקשט בצימוקים או פטל או דובדבנים. בתאבון!


קישורים חיצוניים: