מאמרים‏ > ‏

אכילת בעלי-חיים ותוצרתם

מאת אלירן דה מאיו

מזון חי וטבעי אפשר למצוא בצומח בלבד. מזון טבעי מכיל שפע של מרכיבי תזונה חיוניים.

תזונתם של אנשים חולים מבוססת בדרך כלל על מזון שלא ראוי להם.

מוצרי חלב, בשר, דגים וביצים, אינם ראויים למאכל אדם.

אנשים רבים בחרו להפסיק לצרוך מוצרים אלו, והם אינם סובלים ממחסורים כלל.

השרירים בגופם תקינים והם אינם סובלים ממחסור בחלבון, וויטמין B12 נשארבאיזון מושלם, עצמות גופם חזקות בהרבה מבעבר והם אינם סובלים ממחסורבסידן. בבוקר כשהם מתעוררים הם אינם שותים קפה ולמרות זאת הם ערניים ומלאיאנרגיה.

 

העולםמאז בריאתו מלא בשפע ובמגוון עצום של מזון צמחי. למרות השפע, האדם מטבעומחפש שינוי והתחדשות. הוא מצא דרכים יצירתיות לספק את תאוותיו למזון. האדםעבר טרנספורמציה מיצור שניזון מהצומח, ליצור טורף הרואה בבעלי-החייםשסביבו מקור לסיפוק תאוותיו.

היום האדם המודרני אינו יוצא לצוד את בעלי-החיים, הוא מצא דרך אכזרית יותר.

המגדליםהשונים בתעשיית הבשר מגדלים את בעלי-החיים בתנאים קיצוניים ובכדי להימנעמהמחלות הכרוכות בכך, הם מחדירים כמויות אינסופיות של רעל ותרופות שמנפחותאת בעל-החיים ושומרות עליו בחיים עוד מספיק זמן עד שיוכלו לשחוט אותובגאווה.

אדם הצורך מוצרי בשר, סופג בגופו את שלל הרעלים שנספגו ברקמות בעל-החיים.

כלאדם שפוי שימצא את עצמו מסייר במכלאת בשר שכזו, יאבד את התיאבון וירצהלהקיא. למרות התבלינים הרבים ששופכים על נתח הבשר, והבישול הארוך שנועדלהסוות את טעמו ה"חי", אדם המהרהר במקור המזון יחשוב היטב לפני שהוא מתחילללעוס שוב.

 

הבשרכבד מדי למערכת העיכול של האדם. זמן עיכולו ארוך, והוא שואב אנרגיה רבהמשאר מערכות הגוף. התוצאה היא עייפות וחוסר יכולת להמשיך ולקיים תהליכיםפיסיולוגיים תקינים.

אכילת בשר לאורך זמן מבזבזת כוחות חיים רבים, והשחיקה המתמדת יוצרת מחלות.

בתוספת האנטיביוטיקה, הורמוני הגדילה וחומרי ההדברה השונים הבשר מסוכן פי כמה.

הטענהשבשר עשיר בחלבון היא נכונה. עובדה זו היא לא תמיד לטובת האדם, כפי שמצאובמחקרים רבים הנעשים היום. כמויות מוגזמות של חלבון עלולות לגרום להרעלה.

הבשרעשיר בשומנים (רווים) מהסוג הגרוע ביותר שקיים במזון. בנוסף לכך, הבישולבטמפרטורה הגבוהה הורס מרכיבי תזונה רבים, ויוצר תרכובות רעילות.

בני אדם האוכלים בשר הופכים את קיבותיהם לבתי קברות וקוברים בהן את גוויות בעלי החיים המתים.

 

בטבע כולו, ללא יוצא מהכלל, בעלי-החיים היונקים מפסיקים לינוק ולצרוך חלב לאחר סיום תקופת היניקה. האדם אינו יוצא מהכלל, והוא חלק בלתי נפרד מהטבע.

למרות זאת, הוא פועל בניגוד לחוקי הטבע, והוא ממשיך לצרוך חלב במשך כל ימי חייו.

וכשהוא עושה זאת, הוא משתמש בחלב של בעל-חיים אחר בטבע.

צריכת חלב שמקורו בבעל-חיים אחר הוא דבר בלתי נתפס.

חלב של כל בעל-חיים יונק מתאים בדרכו הטבעית והטובה ביותר לצאצא מאותו מין.

איןיונק אחד בטבע שיונק מבעל-חיים אחר שאינו שייך למשפחתו. בנוסף לכך,היונקים בטבע לעולם אינם ממשיכים לינוק חלב לאחר שהתבגרו ונגמלו.

מוצרי החלב נמצאים בראשית כל רשימה המציגה את הגורמים לאלרגיות שונות.

בעיות בריאות רבות נפתרות ונעלמות כלא היו לאחר ש"נגמלים" סופית מצריכת "חלב" ומוצריו השונים.

 

ביצים הםסוג נוסף של מזון שמעולם לא נועד למאכל. למרות האיכות הגבוהה של חומצותהאמינו בהם, הם מכילים גם כמות גדולה של שומנים רווים, כולסטרול וחומריםזרים לגוף.

גםאבוקדו ואגוזים שונים מכילים חלבון מלא ואיכותי, ולמרות זאת אין שום סיבהלצרוך מהם מידי יום ובכמויות גדולות. אכילת מגוון רחב של מזונות מהצומחתבטיח אספקה של כל חומצות האמינו החיוניות והלא חיוניות.

בעיית הכולסטרול הגבוה נפוצה אך ורק אצל אנשים הנהנים מאכילת מזון מהחי.

באופןטבעי, הכולסטרול מיוצר אצל כל בעל-חיים וביניהם גם אצל בני האדם. הואמופרש על-ידי הכבד והוא חיוני לקיום תהליכים רבים בגוף. הגוף מסוגל להשתמשאך ורק בכולסטרול המופרש בדרכו הטבעית על-ידי הכבד.

כל ספיגה נוספת של כולסטרול שמקורו מהחי (רקמות בעלי-חיים), מהווה סיכון בריאותי ומוביל להתפתחות מחלות.

 

החלבון המלא שבבעלי-חיים מקורו מהצומח.

הצמחים הם הכוח היחידי שמסוגל לסנתז חומרי גלם מהאדמה ולייצר חומצות אמינו.

בעלי-חייםרבים ניזונים מצמחים בלבד, ובגופם אין מחסור בחומצות אמינו חיוניות.לעומתם, בני אדם מעדיפים לקבל את חומצות האמינו החיוניות מיד שנייה.

כלחומצות האמינו בבשר, בביצים ובחלב מקורו בצומח. אין במזונות אלו אף מרכיבתזונתי אחד שלא ניתן למצוא בצומח, וברמת ספיגה טובה בהרבה.

 

כלאדם החפץ במזון שאמור לספק את צרכיו הפיסיולוגיים, ובמקביל לשמור על נפשמאוזנת, ידחה מזון שמקורו מהחי, ויבחר באופן טבעי במזון חי שמקורו בצמחים,אליהם הוא קשור אינסטינקטיבית.