מתכונים

כאן מסודרים מתכונים טבעונאים (מתכונאים). מהפשוטים ביותר (לעיתים אלה הכי טעימים) ועד המתוחכמים עם 20+ רכיבים ושבועיים הכנה...

על מנת להוסיף מתכון חדש (למשתמשים רשומים) פשוט צרו דף חדש ובחרו בתבנית "מתכון". רצוי ששם הכתובת של הדף (באנגלית) יהיה תאורי והכותרת בעברית - יצירתית וחיה.

עם הזמן, סביר שתמצאו את עצמכם נמשכים למזונות פשוטים יותר ויותר. רבים מהמתכונים כאן מיועדים לאנשים שנמצאים בתחילת דרכם ומאפשרים להם להנות ממגוון קולינרי אליו הם רגילים, לקבל השראה לביטוי יצירתי בהכנת מזון, ופתרון בריא יותר לאכילה\בולמוסים רגשית (השגורה כל כך בימינו ודורשת טיפול רחב יותר). ההמלצה העיקרית היא טבעונאות שעיקרה פירות ועלים ירוקים. אתגרו את עצמכם מדי פעם, ראו איך אפשר להכין מתכונא מדהים ופשוט ממספר רכיבים קטן, שלא דורש ציוד מיוחד או אפילו חשמלי. שימו דגש על מקומיות, עונתיות, ועל דרכים לשלב עלים ירוקים. כמו כן, השתדלו לא לשים כמויות אגוזים גדולות בכל דבר (יש נטייה כזו למתכונאים רבים ברשת שגם מייקרת את אורח החיים משמעותית וגם לא בריאה במיוחד).

חגים ומועדים

פסח

קישורים חיצוניים: מספר מתכונים כאן ועוד כאן.

שבועות

חלבי (וצמחי)

איטלקי

מזרח תיכוני

לטיני (מקסיקו ודרומה)

אסיאתי (דרום מזרח)

הודי

קישורים חיצוניים


הוסיפו כאן רק קישורים כלליים לאתרי מתכונים וכד'. אם יש קישור למתכון או נושא ספיציפי מצאו דרך לשלב אותו במקום מדויק יותר.


בצדזה של הדף נמצאת החלוקה העיקרית לנושאים. כשיוצרים מתכון חדש - שימו אותוקודם כל תחת אחד הנושאים הבאים, ואחרי זה שלבו אותו גם בנושאים אחרים, בצדימין. ובדף אם יש עוד מידע כמו קישורים חיצוניים למתכונים ברשת.