מתכונים‏ > ‏

פת ולחם

לחם כהגדרתו אמור להיות מזון בסיסי. החרבות לקחה את המושג הזה וקישרה אותו למתכון שעיקרו קלוריות ריקות.. אנו מגדירים את הלחם מחדש, ומשתמשים בו למתכונים ומזונות שמהווים בסיס אמיתי - גם כבסיס קולינרי שעוטף או תומך בשאר הרכיבים, וגם כבסיס תזונתי עשיר. ישנו מגוון של עלים גדולים שמהם בקלות ניתן להשתמש כמו פיתות או לאפות, וניתן גם לייבש תרכובות עם זרעים שונים כמו פשתן, כוסמת, וחמניות לפת שמש.


פורטבלחמניה - 2 פטריות גדולות ושטוחות יחסית כלחמניה חצויה (בסגנון של אלו להמבורגרים..) אפשר לקשט עם שומשום מושרה.
לחם איסיי, הוא לחם שהוכן מנבטים גרוסים כבר לפני אלפי שנים:
"תנולמלאכי אלוהים להכין את לחמכם. הרטיבו מעט את החיטה, כך שמלאך המים יוכללהכנס אליה. לאחר מכן הניחו אותה באוויר, כך שמלאך האוויר יוכל לחבק אותה.והשאירו אותה מהבוקר עד הערב תחת השמש, כך שמלאך השמש יוכל לרדת אליה.והברכה של שלושת המלאכים במהרה יגרמו לזרע החיים לנבוע בחיטתכם. כעת מעכואת הדגן, והכינו פת דקה, כפי שהכינו אבותיכם כשעזבו את מצרים, משכןהעבדות. החזירו אותם שוב אל מתחת לשמש לזריחתה, וכשהיא למקום הגבוה ביותרבשמים, הפכו אותם לצד השני כדי שיוכלו לקבל חיבוק גם בצד הזה ממלאך השמש.והניחו להם שם עד השקיעה."
- בשורת השלום של האיסיים, עמוד 37, תכתיבארמי מהמאה ה-1 מתוך הספר "The Essene Gospel of John" שתורגם על ידיEdward Szekely לאנגלית.

סרטונים ברשת