עוגת שוקולד מלכותית נבטוטית

הטפח התורן: אופק בעזרתה האדיבה של גאיה
זהו מתכון בהשראת סבתא יוכבד שהייתה מכינה לנו פעם "עוגת מלכה" (בהשראת מלכה מן הסתם) שהייתה לבבית וטעימה אבל לא כל כך בריאה. המתכון פורסם לראשונה בכתב העת האיכותי לילדים "עיניים" בגליון מיוחד לחופשהגדול, יוני 2009, כחלק ממאמר על נבטים.

אנחנו משתמשים הפעם בנבטי כוסמתשגם אותם ננביט באופן דומה להנבטת עדשים. הקפידו להשיג זרעי כוסמת ירקרקיםולא חומים – אלו עברו בישול מקדים ולא ינבטו. קחו כוס אחת או יותר של זרעיכוסמת ושפכו לצנצנת ההנבטה שלכם. הציפו את הזרעים במים. זרעי כוסמת הםרכים יחסית ולכן שלב ההשריה הוא ל-20 דקות בלבד. הפכו את הצנצנת ותנו למיםלהתנקז החוצה. שיטפו את הזרעים פעם ביום לפי הצורך. אחרי יום-יומיים ישלכם נבטים טריים. הכוסמת איננה דגן כמו אורז או חיטה, אבל גם לה טעם עדיןמאד שמשתלב עם כל דבר וכל טעם ואין בה גלוטן (אנשים רבים רגישים לגלוטן).נסו את נבטי הכוסמת פשוט עם קצת מלח ושמן זית, נסו אותם כדגני בוקר עם בננה, פירות יער, צימוקים, חלב-שקדיםוקינמון ונסו אותם אפילו בעוגת שוקולד:
כעת נערבב ונטחן הכל חוץ מהתמרים במעבד מזון.לאחר שהכל טחון ואחיד, להתחיל להוסיף את התמרים לאט תוך כדי שהמכונהעובדת. תנו למכשיר לעבוד עד שהמרקם אחיד. נשטח את הפירורים הדביקים לתוךתבנית של עוגה. נכניס למקפיא כדי שהעוגה תתקשה מעט בזמן שנכין את הקרםבממחה (בלנדר):

קחו כוס תמרים מגולענים, חצי כוס אבקת קקאו ו\אוחרובים, כף של שמן קוקוס מכבישה קרה (להשיג בחנויות הטבע), קצת שנף וכוסמים או יותר לפי הצורך. כעת פשוט לטחון את כל הרכיבים לקרם אחיד.

בתמונהחילקתי את העוגה ל-3 מלבנים ועל כל מלבן מרחתי את הקרם והנחתי מלבן נוסף.בסוף ציפיתי את הכל בקרם. הפסים לקישוט באמצעות מזלג. הקרם מתקשה במקרר.