חרוב


חרוב (קפריסאי) עטוף בעלי סלק ברחרוב לדרך


חרובים שלמים: מומלץ לחפש את הזן "הקפריסאי", החרובים האלושמנים ועסיסיים יותר מבחינת מרקם וטעם. הזנים המקומיים יש להם נטייה לטעםומרקם של קרטון.. יש עץ חרובים קפריסאי בגן הבוטני ליד האוניברסיטה בצפוןתל-אביב ויש גם עשרות עצים בסחנה (גן השלושה) מזרחית לבין שאן. אם אתםרוכשים חרובים בחנות - תשברו כמה לשניים כדי לראות שאכן יש הרבה דבש או"קרמל" - הדבש הופך לגבישי ויבש ככל שעבר זמן מהקטיף והחרוב התייבש - ניתןלהשרות במים על מנת לרכך אותו חזרה.
העונה לקטיף היא סוף הקיץ - סתו.

ניתןלרכוש חרובים קפריסאים מהמגדל יצחק הוד מכרמי יוסף: 5633926 050 - מספרפעמים היו אנשים שרכשו חרובים ממש מדהימים ממנו בעונה, אבל היו גם מקריםשהוא מכר חרובים לא בשלים (טען שיבשילו ולא כך) - כנראה שקטף מוקדם מדי.עדכנו כאן לגבי נסיונכם.

לגבי אבקת חרובים

ככלשידוע לנו - כל האבקות חרובים שיש כרגע בחנויות הטבע הן מחרובים שעברוקלייה ו\או הרתחה ולפעמים אף יותר מזה (הרתחה, סינון לדבש, יבוש...). ניתןלהכין אבקה בקלות, במיוחד מהחרוב הקפריסאי כשהוא יבש - פשוט על ידי חיתוך(עם מזמרה או מספריים) של הצדדים המחברים בכל חרוב והפרדת דפנות התרמיל כךשאפשר להוציא את הגרעינים ואז טחינה במטחנת זרעים חשמלית קטנה. על הרשת ניתן למצוא ביבוא אישי אבקות חרובים נאות אמיתיות כמו זו מספרד.

עםזאת, שימו לב שאבקת חרובים נאה נוטה להיות במרקם וטעם אחרים לגמרי מהאבקתהחרובים הרגילה - ולכן לא ניתן להחליף זו בזו במקרים רבים - בעיקר במקריםבהם אתם מצפים שהאבקה תימס ותשתלב עם שאר הטעמים. אין הכוונה להרתיע, אולםרק למנוע אכזבות ולדעת שתצטרכו לעצב את המתכונאים מחדש לאבקה הנאה.


קישורים