מעבד מזון

*הדף עדיין בעריכה ראשונית*

לפי ויקיפדיה החברה הראשונה שהוציאה מעבד מזון היא מה שהיום נקראת robotcoupe, ולשוק הצרכני magimix באנגליה. בארה"ב החברה הראשונה היא cuisinart. מה שמעניין הוא שגם היום שלושת החברות האלה נחשבות למובילות והטובות מבין שלל מעבדי המזון.

בדומה לממחה, מעבד המזון בנוי ממיכל ובתוכו סכין מסתובבת, אך מבנהו שונה במעט, ונועד לשימוש קצת אחר.
בממחה הסכין מסתובב מהר, והמיכל צר וגבוה, מה שמאפשר לו לערבל (מלשון מערבולת) רכיבים במרקם נוזלי יחסית, בעוד שבמעבד המזון הסכין מסתובב לאט, והמיכל רחב (ככל שרחב יותר - כך ייטב), מה שמאפשר לערבב רכיבים במרקמים מוצקים או דביקים יותר - קלתית לעוגות, חומוס סמיך, גלידה טבעונאית (ללא שימוש בדחפן), ועוד'.

בישראל מעבדי המזון של MAGIMIX פופולאריים למדי, וניתן למצוא כאלו בקלות יד שניה בלוחות, בחנויות, ובשווקי הפשפשים. בשווקי הפשפשים ניתן למצוא דגמים ישנים ועמידים מאוד של magimix כמו magimix, magimix 2000, magimix 1800 וכו'. הדגמים המודרניים יותר נמכרים לפי 3 סדרות - 3000+, 4000+, 5000+, כאשר המכשירים מהסדרות בעלות המספר הגבוה יותר הם בעלי מיכל רכב יותר וגם מנוע חזק יותר (על מנת שיוכל לערבב את התכולה של מיכל גדול יותר).

ניתן למצוא מעבדי מזון "לא רעים" של חברות אחרות כמו BRAUN או KENWOOD אך למכשירי MAGIMIX מספר ייתרונות, שעיקריים ביניהם:
1. המנוע מסיבי למדי - אפשר להרגיש זאת כשמנסים לסחוב אותו. דבר זה מאפשר להפעיל את המכשיר גם לרבע שעה רצוף בלי שייתאמץ יתר על המידה.
2. הסכין של מג'ימיקס חדה וחזקה יותר משל רוב המתחרים, בעיקר בדגמים המודרניים.
3. יש למכשיר "קבלות" על כך שהוא עמיד לאורך הרבה שנים. לא סתם אפשר למצוא לפעמים בשוק הפשפשים מכשירים בני 20 שנה ויותר.